Aktualności

Zagrożenie użycia broni chemicznej lub biologicznej przez Rosjan

10th mar 2022

W związku z obecnie panującą niestabilną sytuację geopolityczną w Europie, docierają do nas coraz to nowe informację na temat niebezpieczeństwa użycia broni chemicznej lub biologicznej przez Rosję na terenie Ukrainy.

Z informacji opublikowanych  na Twitterze przez rzecznik Białego Domu, Panią Jen Psaki : „Teraz, gdy Rosja wysunęła te fałszywe twierdzenia, a Chiny, jak się wydaje, poparły tę propagandę, wszyscy powinniśmy uważać na możliwe użycie przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, lub na operację pod fałszywą flagą z jej użyciem. To jasny schemat”.

Psaki oświadczyła, że „twierdzenia Rosji są dezinformacją i sianiem spiskowych teorii oraz próbą tworzenia fałszywych pretekstów do agresji na Ukrainę. Dodała, że USA nie posiadają i nie prowadzą prac nad bronią biologiczną i chemiczną, w przeciwieństwie do Rosji, która użyła takiej broni m.in. przeciwko Aleksiejowi Nawalnemu”.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-usa-rosjanie-moga-uzyc-broni-chemicznej-lub-biologicznej/g20w51k,79cfc278

https://www.bbc.com/news/uk-60683248