Aktualności

MSPO 2016

August 24, 2016

Jak co roku, mamy przyjemność zaprosić naszych Klientów i Partnerów do odwiedzenia stoiska firmy Pimco Sp. z o.o. w czasie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Tegoroczna edycja MSPO odbędzie się w dniach 6-9 września, a stoisko naszej firmy znajduje się jak zawsze w hali F.

MSPO-2016

Przez długie lata funkcjonowania Pimco zdążyliśmy przyzwyczaić odwiedzających nasze stoisko do możliwości zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie wykrywania i identyfikacji substancji chemicznych, neutralizacji ich szkodliwych skutków, oraz sposobów walki z zagrożeniami. Poza autorskimi produktami firmy Pimco Sp. z o.o. zobaczyć można będzie sprzęt takich producentów jak Smiths Detection czy Kärcher Futuretech.

W tym roku na szczególną uwagę zasługuje ciekawa ekspozycja sprzętu przeznaczonego dla pirotechników i saperów: pokażemy najnowszą generację kombinezonu pirotechnicznego EOD-10 opracowanego przez kanadyjski MED-ENG, zaprezentujemy możliwości nowego robota firmy ICOR Technology, a także najnowszy przenośny zestaw rentgenowski amerykańskiej firmy LOGOS Imaging.

Serdecznie zapraszamy na stoisko F-22 na dobrą kawę i ciekawą rozmowę!

 

Porozumienie o współpracy z AON

December 15, 2014

Z przyjemnością informujemy, że 15 grudnia 2014 roku w siedzibie spółki Pimco podpisane zostało Porozumienie o Współpracy naszej firmy z Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej.

Współpraca obejmować będzie przede wszystkim wspólne prowadzenie badań w obszarze zarządzania w sytuacji zagrożeń wynikających ze zdarzeń pirotechnicznych, ochrony przez zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi i radioaktywnymi, oraz innymi zdarzeniami z użyciem materiałów niebezpiecznych w oparciu o doświadczenie Stron w tym zakresie. W ramach porozumienia przewidywane jest powoływanie wspólnych zespołów zadaniowych do realizacji projektów badawczych, wspólne organizowanie oraz wzajemny udział w konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych, oraz zamieszczanie wspólnych publikacji w krajowych i międzynarodowych periodykach naukowych, w tym w periodykach Stron, oraz wspólne wydawanie monograficznych opracowań naukowych.

Jesteśmy przekonani, że dzięki bogatym doświadczeniom pracowników naszej Firmy, oraz wiedzy i praktyce przedstawicieli Wydziału Zarządzania i Dowodzenia AON, współpraca ta będzie owocna i ze wszech miar pożyteczna.

Porozumienie Pimco - AON

Sukces po MSPO 2014!

September 5, 2014

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Z dumą informujemy o zdobyciu szczególnego wyróżnienia w czasie tej wystawy, w postaci Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszy produkt służący podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Ta prestiżowa nagroda została przyznana naszemu systemowi PROMETHEUS – automatycznemu sygnalizatorowi skażeń chemicznych i radiologicznych, który w integracji z JAŚMINEM – Systemem Systemów, produkowanym przez naszego partnera, firmę TELDAT – jest w stanie przekazać oraz zobrazować na mapach cyfrowych informacje o wystąpieniu skażenia natychmiast po jego wykryciu, w dowolne miejsca na świecie oraz uruchomić np. w pojazdach odpowiednie dla wykrytych zagrożeń efektory, np. filtrowentylację lub zatrzymanie pracy silnika.

 

© 2014 TELDAT
PROMETHEUS zintegrowany z Jaśminem

Nagroda którą otrzymaliśmy pokazuje, że wysiłki które podejmujemy w ramach prac badawczo rozwojowych, zostały oficjalnie uznane i docenione, co z kolei daje nam silną motywację do dalszego rozwoju i pracy w kolejnych obszarach na rzecz ochrony nie tylko w zakresie wojskowości, ale także do zastosowań cywilnych.

 

Prezentacja sprzętu LOGOS Imaging

June 10, 2014

10 czerwca w siedzibie firmy PIMCO Sp.z o.o. odbyła się prezentacja sprzętu oraz oferty firmy LOGOS Imaging, której jesteśmy dystrybutorem w Polsce. Prezentację prowadził nasz gość, przedstawiciel producenta – pan Tamir Aluma, Sales Manager Europe and Asia. Zaproszeni goście z zainteresowaniem wysłuchali informacji technicznych oraz mieli okazję do zapoznania się z działaniem urządzeń w czasie live demo.

main_header

 

Logos Imaging LLC jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie mobilnych urządzeń rentgenowskich przeznaczonych do spełnienia wymagań bezpieczeństwa i przemysłowych użytkowników na całym świecie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu z działem handlowym!

CHERDES® w Dzień Dobry TVN!

February 20, 2013

Z wielką radością informujemy, iż w sobotnim wydaniu Dzień Dobry TVN zaprezentowane zostały nasze urządzenia – CHERDES® II oraz CHERDES® III.

Poniżej link do materiału – zapraszamy do oglądania.